Składniki:
- szklanka ugotowanej czerwonej fasoli,
- 1 duża gruszka
- 3 łyżki ziaren słonecznika, płatków migdałów
- 2 jajka – osobno żółtka, osobno białka,
- 6 łyżek ksylitolu,
- 6 łyżeczek kakao (o niskiej zawartości tłuszczu)
- 2 łyżeczki cynamonu,
- kilka kropel aromatu – polecam smak arakowy bądź rumowy,
- 1, 5 łyżeczki proszku do pieczenia lub sody
- Opcjonalnie można dodać mrożone wiśnie
Sposób przygotowania:
1.Białka ubijamy na pianę.
2.W osobnej misce fasolę wraz ze startą na tarce gruszką blendujemy na gładką masę.
3.W trzecim naczyniu ucieramy żółtka, ksylitol, kakao, cynamon, aromat i proszek do pieczenia.
4.Następnie dodajemy fasolę z bananem i słonecznik, mieszamy wszystkie składniki na jednolitą masę.
5.Na końcu dodajemy pianę z białek i delikatnie mieszam.
6.Ciasto najlepiej przelać do keksówki. Keksówkę należy wyłożyć papierem do pieczenia.
7.W nagrzanym do 180 stopni C piekarniku pieczemy ciasto przez około 40 – 50 minut.