Polecamy do wypróbowania ciasteczka orzechowo-kawowe z dużą ilością czekolady…PYCHA!!!
Składniki:
- 100 g płatków owsianych ( zblendować )
- 3 łyżki mąki kokosowej
- 60 g zmielonych orzechów laskowych i migdałów (zblendować )
- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 5 pokrojonych suszonych śliwek
- 7 łyżek syropu klonowego
- 3 łyżki masła orzechowego
- 1-2 łyżeczki kawy
- tabliczka gorzkiej czekolady
- 1/2 łyżeczki cynamonu
- 2 łyżki oleju kokosowego
Przygotowanie:
1/2 tabliczki Gorzkiej czekolady drobno posiekać, resztę zostawić na polewę.
Wymieszać ze sobą suche składniki. Dodać mokre składniki i ponownie wymieszać. Uformować ciastka. Piec w piekarniku 170 stopni ok 15 minut.
Polewa:
Roztopić gorzką czekoladę z olejem kokosowym, miodem i cynamonem. Posmarować ciastka sylikonowym pędzlem i odstawić do lodówki