Wiem, jak łatwo jest odpuszczać. Wiem, jak łatwo jest uzasadniać, dlaczego nie teraz. Kiedy zrobisz pierwszy krok, wydarzą się wspaniałe rzeczy. Małymi krokami do wielkich zmian!
Absurdem byłoby zącząć się odchudzać chyba, że:
- Nie akceptujesz i nie kochasz swojego ciała – to może prowadzić do frustracji i depresji.
- Wkurza Cię, że w nocy chrapiesz i co jakiś czas zanika Ci oddech.
- Przeszkadza Ci, że od BMI większego niż 25 ryzyko cukrzycy i jej powikłań jest u Ciebie o 1000 razy większe. A więc to tylko kwestia czasu. Może cukrzyca zacznie się właśnie od poniedziałku?
- Podobnie z nowotworami – tu także wzrost ryzyka jest pewny, jeśli kochanego ciałka troszkę za wiele.
- Nie możesz zajść w upragnioną ciążę, bo Twoje hormony warują od tej wrednej tkanki tłuszczowej.
- Nie zakładasz już ulubionych ubrań, bo choć ładne, to chyba za bardzo skurczyły się w praniu.
- Masz chęć pozbyć się z ud cellulitu i uniknąć rozstępów.
- Nie akceptujesz, że możesz się czuć ciągle zmęczona, poddenerwowana, smutna.
Nie rezygnuj z siebie. Daj sobie szansę odnieść sukces. Wiem, jak łatwo jest odpuszczać. Wiem, jak łatwo jest uzasadniać, dlaczego nie teraz. Kiedy zrobisz pierwszy krok, wydarzą się wspaniałe rzeczy. Małymi krokami do wielkich zmian!