INSPIRACJE / Przepisy / 15 kwietnia 2019

KUTIA – bez glutenu, bez nabiału

Składniki:

  • 200 g maku
  • 50 g migdałów
  • 40 g orzechów włoskich
  • 30 g nerkowców
  • 150 g rodzynek
  • 15 daktyli
  • 100 g nasion chia
  • 400 ml mleka kokosowego
  • miód

 

 

Sposób przygotowania:

  1. Mak mielimy na drobno w blenderze na najwyższych obrotach lub w Thermomix 20-30s /obr.10. Przesypujemy do miski i zalewamy wrzątkiem tak aby powstała papka. Można też kupić zmielony mak. Odstawiamy na bok.
  2. Migdały, orzechy i nerkowce namaczamy w wodzie przez 2 godziny lub jeżeli jest ci wygodniej przez noc. Następnie odsączamy i szatkujemy na kawałki. Można je również rozdrobić w Thermomix 2-3s/ obr.5, będą tylko rozdrobnione nierównomiernie, ale to nie przeszkadza.
  3. Mleko kokosowe przelewamy do garnuszka, dodajemy chia i lekko podgrzewamy. Wkładamy do lodówki, aby stężało.
  4. Na koniec mieszamy mak, orzechy, rodzynki i poszatkowane daktyle, chia z mlekiem kokosowym oraz dodajemy miodu wedle uznania. Wstawiamy do lodówki na godzinę (lub dłużej ).

 

 

  KALORIE BIAŁKO TŁUSZCZE WĘGLOWODANY
CAŁOŚĆ: 3610 kcal 110,4g 187,5g 314g

Treść niniejszych artykułów ma charakter wyłącznie informacyjny. Nie zastępuje konsultacji z lekarzem i nie może być podstawą do stosowania jakichkolwiek środków farmaceutycznych ani form terapii. Wszelkie decyzje w ww. kwestiach należą do lekarza prowadzącego leczenie. Portal ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zawartych w portalu.

Zadzwoń i umów się na wizytę!

ul. Żeligowskiego 46/15
Łódź

666 816 007 | kontakt@poradniaprzystanekzdrowie.pl