Składniki:
- 200 g maku
- 50 g migdałów
- 40 g orzechów włoskich
- 30 g nerkowców
- 150 g rodzynek
- 15 daktyli
- 100 g nasion chia
- 400 ml mleka kokosowego
- miód
Sposób przygotowania:
- Mak mielimy na drobno w blenderze na najwyższych obrotach lub w Thermomix 20-30s /obr.10. Przesypujemy do miski i zalewamy wrzątkiem tak aby powstała papka. Można też kupić zmielony mak. Odstawiamy na bok.
- Migdały, orzechy i nerkowce namaczamy w wodzie przez 2 godziny lub jeżeli jest ci wygodniej przez noc. Następnie odsączamy i szatkujemy na kawałki. Można je również rozdrobić w Thermomix 2-3s/ obr.5, będą tylko rozdrobnione nierównomiernie, ale to nie przeszkadza.
- Mleko kokosowe przelewamy do garnuszka, dodajemy chia i lekko podgrzewamy. Wkładamy do lodówki, aby stężało.
- Na koniec mieszamy mak, orzechy, rodzynki i poszatkowane daktyle, chia z mlekiem kokosowym oraz dodajemy miodu wedle uznania. Wstawiamy do lodówki na godzinę (lub dłużej ).
| KALORIE | BIAŁKO | TŁUSZCZE | WĘGLOWODANY | |
| CAŁOŚĆ: | 3610 kcal | 110,4g | 187,5g | 314g |