Składniki:
- 200 g wiórków kokosowych
- 2 l gorącej wody
Przygotowanie:
Do kielicha blendera wlać litr wody, wsypać całe wiórki, miksować 3 minuty, powstałe mleko przelać przez sitko o drobnych oczkach. Do blendera wlać drugi litr wody, wsypać zmiksowane wiórki z sitka i jeszcze raz zmiksować je z wodą przez kolejne 3 minuty. Ponownie przelać przez sitko, porządnie docisnąć. Powstanie z tego 1,5 litra mleka kokosowego.
*Z pozostałych kokosowych wytłoczyn można przygotować szybkie pseudopralinki –
Dodać do nich ok. 6 łyżek chudego twarożku lub serka „twój smak”, 2 łyżki ksylitolu, 2 łyżek gorzkiego kakao, łyżkę nasion chia i łyżeczkę ekstraktu waniliowego.
Masę schłodzić w lodówce i po ok. godzinie lepić kuleczki – pyszne!
| kcal | Białko | Węglowodany | Tłuszcz | |
| całość | 1230 | 11,2g | 12g | 126,4g |
| W 200ml | 112kcal | 1,02g | 1,09g | 11,5g |