Składniki (na małą okrągłą lub prostokątną blaszkę):
Biszkopt (spód):
- 3 jajka
- 1 łyżka odtłuszczonego mleka w proszku
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 3 łyżki otrębów pszennych
- 5 łyżeczek ksylitolu lub stewii
Czekoladowa pianka serowa:
- 1 łyżeczka odtłuszczonego kakao
- 500g sera białego chudego
- Stewia lub ksylitol wg smaku
- 0,5 szklanki wrzątku
- 2 łyżeczki żelatyny
Galaretka:
- 1,5 szklanki wody
- 0,5 szklanki syropu owocowego light
- 3-5 łyżeczek agaru
Sposób przygotowania:
1.Białka ubijamy na sztywno ze szczyptą soli. Miksując na najmniejszych obrotach dodajemy po kolei pozostałe składnik na biszkopt. Przekładamy ciasto do foremki wyłożonej papierem do pieczenia i pieczemy w temp. 180 stopni przez około 20 minut. Pozostawiamy w piekarniku do wystygnięcia. Kiedy ciasto wystygnie, odklejamy je od papieru, formę wykładamy szczelnie folią spożywczą (żeby nic nam potem nie wypłynęło), chyba, że używamy formy silikonowej. Ser miksujemy z kakao i stewią.
2.Żelatynę rozrabiamy w 0,5 szklanki wrzątku i dodajemy do sera (najlepiej przez sitko, żeby nie było grudek)
3.Powstałą masę wylewamy na biszkopt i wstawiamy do lodówki, aż zastygnie
4.Kiedy masa serowa stężeje przygotowujemy galaretkę
5.W 0,5 szklance wrzątku rozpuszczamy żelatynę i mieszamy ze szklanką wody i 0,5 szklanki syropu malinowego (najlepiej spróbować, czy nie dodać więcej syropu)
6.Wstawiamy galaretkę do lodówki. Kiedy galaretka będzie zimna i zacznie lekko gęstnieć wylewamy ją delikatnie na czekoladową masę serową i wszystko wstawiamy znów do lodówki.
Beziki można zrobić z ubitych białek jaj/aquafaby oraz ksylitu.