INSPIRACJE / Zmiana nawyków / 21 grudnia 2020

Dieta podczas świąt

Coraz więcej osób zaczyna interesować się zdrowym stylem życia. Zmieniają się nawyki żywieniowe oraz zwiększa aktywność fizyczna.

Już za chwile wigilia. Stół pełen pysznych, nie zawsze zdrowych potraw. Zazwyczaj w takim okresie nie myślimy o treningu, siedzimy więcej przy stole i spędzamy czas z bliskimi osobami.

Niestety pojawiają się obawy, że przez zmniejszony ruch i zwiększone kalorie przybędą dodatkowe kilogramy lub co gorsza nie zmieścimy się w nasze ulubione ubrania. Zazwyczaj w takiej sytuacji nie wiadomo co zrobić. Odpuścić czy trzymać się rygorystycznie diety i postanowień z nią związanych?

 

Po prostu zadbaj o rozsądek w porcjach, dla swojego ciała i trawienia.

 

Staraj się nie przesadzać z porcją. Najlepszym rozwiązaniem jest skomponować i zaplanować jak będzie wyglądać nasz talerz. Spróbuj wszystkich dwunastu potraw, które znajdują się na stole, ale pamiętaj o umiarze.

 

Może zdarzyć się tak, że zjemy podczas świąt zbyt dużo to nic straconego. W takiej sytuacji wskocz na orbitrek lub rower. A może wspólny spacer z rodziną? Trzeba pamiętać, że to też aktywność fizyczna, a dodatkowo spędzimy czas z bliskimi.

 

Słodkości i domowe ciasta, to one kuszą na świątecznym stole. Jeżeli masz możliwość zjedz kawałek sernika twojej mamy na przekąskę pierwszego dnia świąt, a pół godzinki przed tą przekąską pamiętaj o błonniku, w postaci warzyw. Sernik, makowiec czy szarlotka na pewno dla naszych jelit i kilogramów lepszym wyborem niż ciasta z kemem, których kaloryczność może być ogromna.

 

Ten magiczny czas spędź w gronie bliskich i ważnych dla Ciebie osób. Niech będzie to dla Ciebie przyjemność.

 

Święta to czas wyjątkowy, warto pamiętać o zdrowych nawykach, także w wyjątkowych momentach, niech święta będą pyszne, ale rozsądne w porcjach. Pamiętaj, że pyszności możesz podzielić pomiędzy dwa dni świąt i około dziesięć regularnych posiłków podczas nich…..podejdź do świąt rozsądnie,  jak do czasu „wakacji all inclusive. Co oczywiście nie oznacza, że trzeba zjeść wszystko, a spróbować wszystkiego.

Treść niniejszych artykułów ma charakter wyłącznie informacyjny. Nie zastępuje konsultacji z lekarzem i nie może być podstawą do stosowania jakichkolwiek środków farmaceutycznych ani form terapii. Wszelkie decyzje w ww. kwestiach należą do lekarza prowadzącego leczenie. Portal ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zawartych w portalu.

Zadzwoń i umów się na wizytę!

ul. Żeligowskiego 46/15
Łódź

666 816 007 | kontakt@poradniaprzystanekzdrowie.pl