Coraz więcej osób zaczyna interesować się zdrowym stylem życia. Zmieniają się nawyki żywieniowe oraz zwiększa aktywność fizyczna.
Już za chwile wigilia. Stół pełen pysznych, nie zawsze zdrowych potraw. Zazwyczaj w takim okresie nie myślimy o treningu, siedzimy więcej przy stole i spędzamy czas z bliskimi osobami.
Niestety pojawiają się obawy, że przez zmniejszony ruch i zwiększone kalorie przybędą dodatkowe kilogramy lub co gorsza nie zmieścimy się w nasze ulubione ubrania. Zazwyczaj w takiej sytuacji nie wiadomo co zrobić. Odpuścić czy trzymać się rygorystycznie diety i postanowień z nią związanych?
Po prostu zadbaj o rozsądek w porcjach, dla swojego ciała i trawienia.
Staraj się nie przesadzać z porcją. Najlepszym rozwiązaniem jest skomponować i zaplanować jak będzie wyglądać nasz talerz. Spróbuj wszystkich dwunastu potraw, które znajdują się na stole, ale pamiętaj o umiarze.
Może zdarzyć się tak, że zjemy podczas świąt zbyt dużo to nic straconego. W takiej sytuacji wskocz na orbitrek lub rower. A może wspólny spacer z rodziną? Trzeba pamiętać, że to też aktywność fizyczna, a dodatkowo spędzimy czas z bliskimi.
Słodkości i domowe ciasta, to one kuszą na świątecznym stole. Jeżeli masz możliwość zjedz kawałek sernika twojej mamy na przekąskę pierwszego dnia świąt, a pół godzinki przed tą przekąską pamiętaj o błonniku, w postaci warzyw. Sernik, makowiec czy szarlotka na pewno dla naszych jelit i kilogramów lepszym wyborem niż ciasta z kemem, których kaloryczność może być ogromna.
Ten magiczny czas spędź w gronie bliskich i ważnych dla Ciebie osób. Niech będzie to dla Ciebie przyjemność.
Święta to czas wyjątkowy, warto pamiętać o zdrowych nawykach, także w wyjątkowych momentach, niech święta będą pyszne, ale rozsądne w porcjach. Pamiętaj, że pyszności możesz podzielić pomiędzy dwa dni świąt i około dziesięć regularnych posiłków podczas nich…..podejdź do świąt rozsądnie, jak do czasu „wakacji all inclusive. Co oczywiście nie oznacza, że trzeba zjeść wszystko, a spróbować wszystkiego.